Minust

Tere sõbrad ja uued armsad külalised!

Olen Mari ja meid kõiki ühendavas teatrietenduses nimega “Elu” on muuhulgas minu üks rollidest olla selle blogi autor. Minu eesmärk siin virtuaalses ruumis ongi lihtsalt luua. Luua maale, joonistusi, jutustada lugusid, jagada omi mõtisklusi, ning kui veel mõni nimetamata nähtus tahab ilmuda, siis seda põnevam. Lasen nii endal, kui teistel järjest rohkem muutumises olla. Kogu elu protsess on looming ja see kuidas ennekõike enda suhtes ausalt elada/luua on mu meelest oluline ja huvitav.

2012 oli minu elus selgelt ühe maailma lõpp ja teise algus, sest vaid pool aastat enne palju kardetud aastanumbri saabumist, ilmus minu ellu Aivar, kes oli kohe kohe Kandasse lendamas. Aastavahetuseks oli ka minul viisa juba olemas ja sellest ajast peale oleme end jaganud Kanada ja Eesti vahel, olles enamuse ajast siiski “seal pool” planeeti. Igal aastal, oleme suvel 1 kuni 4 kuud Eestis veetnud, välja arvatud 2015, kui valisime Eesti asemel hoopis 2 kuud automatka USA-s.

Meie Kanada kodulinn on Albertas, kaugel põhjas asuv Fort McMurray. Linn millest 2016 kevadel, koos ülejäänud 90 000 linnaelanikuga massiivse metspõlengu eest evakueerusime ja kuhu oleme tänaseks (suure) ringiga tagasi jõudnud. Suure ringiga, sest “tänu” metsapõlengule, juhatas elu meid riigi lääne poolseimasse provintsi, British Columbiasse. Seal veetsime vägevalt eheda talve paksus metsas, üht mägimaja küttes, lund lükates ja vaikust nautides.

Selle blogi esimesed postitused saavad olema ajas tagasi vaatavad, et mõned juba möödunud seiklused ja olemasolevad maalid samuti oma tekkeloo kirja saaksid. Sobival hetkel lülitun ümber tänasesse päeva. Muu hulgas saad blogi vahendusel osa ka sellest kui väga ma fännan lihtsaid asju (erilisi kive, pehmet sammalt, kõverikke puid, vatiseid pilvi), naudin head muusikat, ning väärtustan iga päeva koos oma elukaaslase ehk kaasränduri-, Aivariga.

Aitäh tulemast ja uute kohtumisteni!

Mari