3 in 1 – Looming, loomad, muusika

Mul on uued mänguasjad! Ei, mitte see jänes – kahjuks!  Selline trummar-jänn on tõeline rariteet ja arvatavasti kuuluvad kõik tänaseks säilinud analoogid juba teistele Depeche Mode fännidele. Minu mänguasjad on hoopiski digijoonistamise õppimiseks asendamatud töövahendid Apple Pencil ja iPad, mis on viimastel nädalatel mu kunstiloomesse palju põnevat avastamist lisanud. Alates möödunud aasta lõpust on joonistamisega taas hoog sees aga miskipärast ei ole valminud piltide sünnilood kuigi tihti blogisse jõudnud. See-eest tänase postitusega saavad korraga täiendust nii kunsti kui muusika rubriik.

Pilt mille äsja valminuks kuulutasin on inspireeritud bändist Depeche Mode ja nende kõige esimesest trummarist, roosast Duracell’i jänesest. Selle maalimine on üks paljudest ootel olnud ideedest, mis ühtäkki end meelde tuletas ja mõnusa entusiasmi saatel valmis sai. Küllap ma otsisin ka võimalust kuidas säilitada positiivset laengut millega DM mõned päevad tagasi oma fänne laadis, pakkudes võimalust tasuta osa saada kontsertsalvestusest, mida nad eksklusiivselt vaid korra ja üle maailma samaaegselt Youtube vahendusel jagasid. Mul siin Albertas algas kontsert kell 13.00. Olin hoolega ette valmistunud ja juba eelmisel päeval projektori kapist välja otsinud, et kui juba kontsert, siis ikka suurelt ekraanilt. Kuna mul sobivat seinapinda projektori jaoks ei ole, nägin hoolega vaeva päevavalguse tõrjumisega rõduakna ribikardinate taha tekki riputades ja sedasi sobivat ekraani tekitades. Aga kontserdi esimestel hetkedel selgus, et kogu vaev oli olnud asjata, sest heli ja pilt olid omavahel täiesti nihkes ja pealegi see pimedaks koopaks muutunud tuba sai mõne hetkega projektori poolt kuumaks saunaks köetud. Nii siis, plaan oli hea aga ei toiminud. See-eest telekas toimis küll ja paistab, et mu naabrid oskavad samuti head muusikat hinnata ja järgneva 2h jooksul vaikust nõudma ei tulnud.

Kodukontsert

Põhjustest, miks ma nende loomingust nii lummatud olen ja DM fenomeni üldisema analüüsimise jätan mõneks teiseks korraks, igatahes seekord raputasid nad mind taas unisest argipäevast ärkvele ja kuigi allolev pilt on valminud vaid pärast põgusat tutvumist procreate joonistusprogrammiga, olen algaja kasutajana tulemusega rahul ja õnnelik tehtud investeeringute üle.

Depeche Mode first drummer seen in the “Just can’t get enought” music video in 1982.

Sellel omaaja moodsal mänguasjal, Duracell’i jänesel vedas, sest kuigi elektroonilise muusika ansamblina ei olnud Depeche Mode tegutsemise algusaastatel live trummidel märkimisväärset rolli, võttis bändi esilaulja Dave Gahan lelu lihtsalt toreduse pärast telesaatesse live esinemisele kaasa ja tõstis lintmaki peale istuma ning oma minitrummidega põristama. Kõnealune salvestus aastast 1982 laulust “I just can’t get enought” ei ole kahjuks enam avalikult saadaval. Küll aga leidub mu jutule tõestust mõne üksiku foto ja gifi kujul.

Photo from Depeche Mode FB page posted by Daniel Miller in March 18, 2018 Martin Gore oma toonase pruudiga Anne Swindell. Martini süles on tänase postituse peategelane patareidega trummar-jänn.

Nagu näha, siis ka selle päris õige jänese trummil ei ole DM logosid vaid tema enda portree, mis sai loo esitamise ajaks kaetud paberst välja lõiguatud tekstiga, nii nagu minu joonistusel.

Valminud joonistus ühendab endas minu jaoks 3 olulist teemat – Depeche Mode, kunst ja veganlus, mille vahel – kui nüüd järgi mõelda, ei ole sugugi nii raske seoseid leida. Sest veganlus on loomulik inimeseks olemise viis, muusika on vahend mis võimaldab elada oleviku hetkes seni kuni meloodia kestab ja kunst lubab elule oma maitse järgi värvi lisada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.