Automatk 8/13 Los Angeles,CA – Black Hills Forest,SD

8.osa (2120km)

Los Angeles, CA – Black Hills, SD

Automatk 8/13

Meie seekordne siht on Rainbow Gathering ehk maailma suurim hipide kokkutulek. Sündmus, millest olime seni vaid kuulujutte kuulnud, et seal saab selline ebamäärane mõiste nagu “normaalsus” täiesti uue dimensiooni ja see tundus piisavalt intrigeeriv  võimalus oma mugavustsooni laiendamiseks. 

Inglise keelse nime “Rainbow Gathering” eesti keelne vaste on  Vikerkaare kokkutulek. Oluline on mõista, et see 1972 a. alguse saanud sündmus ei ole festival. Tegu on hoopis kogukonnaga, kuhu kuulub eri vanuse-, päritolu-, maailmavaate- ja religiooniga inimesi. Eesmärk on luua suuremat harmooniat pakkuv ruum, eemal kapitalistlikust ühiskonnast ja massimeediast, soovides elada loodusega suuremas kooskõlas ning omamata hierarialikku süsteemi, seega vaikimisi on kõik võrdsed just kui õed – vennad. Kogunemisele võivad minna kõik kes soovivad ja mingit liikmemaksu ega registreerimist pole kunagi olnud. Toidu, puhta joogivee, esmaabitarvikute ja muude ühiste kulutuste tarvis, käib iga päev õhtusöögi ajal ringi “Maagiline Müts” kuhu on võimalus poetada oma vabatahtlik panus kogukonna toimimisse. Kes saab annab dollari, kes saab annab 100 ja kui pole pennigi, ei ole ka hullu midagi, sest toitu jagub kõigile. 2015a. oli tegu ühe väikseima kogunemisega, sest laagris oli meid vaid 2000 aga kõige esimene Rainbow tõi kokku tervelt 20 000 inimest ja läbi aegade ongi jäänud see number 20 000 ja 30 000 vahele. Kõige rahvarohkemal kokkutuleku on olnud ligi 40 000 hipit. Rainbow perel ei ole ametlikke liidreid aga on neid kes on aegade algusest peale alati kohale tulnud ja seega muutunud pere kandvaks tuumaks. Seenior hipid on väga iseenesest mõistetavalt täitmas vanaemade ja vanaisade rolli, täpselt nagu igas teises peres, sest nemad jagavad lõkkeõhtutel omi elutarkusi ja legende sellest kuidas hipid läbi aegade oma rahumeelset muutust maailmas läbi on viinud.

Sellest kuidas Rainbow peres paljud muud olulised asjad korraldatud on, teen kindlasti juttu järgmises postituses aga nüüd lähemalt kõigest sellest, kuidas sujusid need 2000km suurlinnast metsa.

Tagasi Mojave kõrbes

Niisiis 3 päeva ja enam kui 2000 km teeb ligi 700 km päevas, juhul kui proovida vahemaid võrdselt jaotada. Aivarit teades, aimasin ette, et kui sõiduolud on mugavad, läbime juba esimese kahe päevaga võimalikult palju kogu vahemaast. Vist veidi rohkem kui 12h ja 1400km hiljem, leidsime end juba Wyomingu osariigist. Selle lõigu sisse mahtus kiire pitsa söömise peatus Las Vegases ja kanjonist läbi sõites, palju võimsaid maastiku vaateid. Jah, tõsi jutt, Las Vegasest tuiskasime pärast põgusat kehakinnitust lihtsalt mööda. Esiteks oli seal põrgulikult palav ja sel hetkel olime hoopis teisel lainel kui kuulus kasiinode pealinn. Seal kandis olles, tuletas Aivar mulle ikka naljatades meelde, et ma ei unustaks tähelepanelikult taevasse vaadata, kas ehk mõnda tundmatut lendavat objekti silma ei hakka. Teadagi pole salapärane “Ala 51” Las Vegasest teab mis kaugel.

Wyoming’us leidsime ühe eheda, pikamaa autojuhtidele mõeldud maantee äärse puhkeala. Selline suur parkla kus autos magada aga boonusena on parkla servas kõrts, hommikusööki pakkuv restoran (täpsustan, et sõna restoran käib siin pool planeeti iga kiirtoitu pakkuva söögikoha kohta) ja lisaks veel mõne dollari eest dušši kasutamise võimalus. Kõlas nagu päris hea pakkumine pärast pikka sõitu. Enne kui üle tüki aja taas oma armsas autovoodis kerra tõmbasime, käisime ikka kõrtsust ka läbi. Retro hõngulisse ruumi sisenedes tundus nagu oleksime filmi stseeni sattunud. Leti ääres istus jutuhoos vanamees kes baaridaami naerutas, aeg-ajalt sarkastilisi vastuseid saades. Eemal rüüpas õlut ka teine papi kes meile tervituseks noogutas, et siis taas omadesse mõtetesse kaduda. Kui Aivar leti ääres tellimust esitas, tekitas eesti keele aktsent jutukas pinginaabris huvi, et kes me sellised oleme. Pärast põgusat vestlust ja klaasikest õlut, sikutas uni mind juba auto poole, sest ühe päevaga oli ju seljatatud kogu matka kõige pikem distants.

Hommikul, pärast dušši, võisime nautida hommikusööki sellises lõbusalt dekoreeritud restoranis nagu siin pildil näha.

hommikusöök Wyomingus

Muide osariik Wyoming on tuntud oma ainulaadse ja haruldase looma poolest keda kuskil mujal ei esine – Jackalope! Esimest isendit olla näinud jahimees Metsik Bill Waller aastal 1828. See sarviline jänes on tuntud oma oskuse poolest inimhäält imiteerida ja laulvate kauboidega kaasa ümiseda, proovides laulujupi teist häält tabada. Jackalope sigib ainult rahetormide ajal ja on Põhja-Ameerika haruldaseim loom. Sula tõsi!!!

Sealkandis on teeäärsetes tanklates näha ka palju trofeesid neist sarvilistest jänestest, mis on ju täiesti piisav tõestus, et tegu ei ole mingi lora jutuga. Eksole!

Jackalope

Järgmisel päeval jõudsime juba South Dakota’sse, õige lähedale sihtkohale aga avastades laheda väikelinna nimega Hot Springs, oli korraga jälle aega palju ja kiire-kiire pausile pandud. Me ei pööranud suuremat tähelepanu linna nimele, mis ei tee ju mingit saladust, et siin peaks leiduma looduslikke kuumaveeallikaid. Tiirutasime väikelinnas ümbruskonnaga tutvudes, proovides valida hostelit kuhu peatuma jääda. Väikeses asulas, kus politseil on alati igav, jäi üks neist autoga meie masina kõrval seisma ja küsis läbi akna, et mis asjus siia kanti ka sattusime? Ütlesime, et oleme läbisõidul ja otsime öömaja. Sõbralik politsei oli lahkesti nõus meid linna ühe viisakama öömaja juurde juhatama ja kindluse mõttes sõitis ise meie ees, kuigi eksida, ses Võhma suuruses külas, olnuks võimatu. Ega me eriti mingit röövellikku summat öömaja eest maksta ei raatsinud aga kuna mees mundris kohe ära ei sõitnud, tegi Aivar siiski hosteli fuajeesse asja, et öömaja hinna kohta pärida. Summat kalliks pidades, sõitsime tagasi asula keskuse poole ja parkisime end vaikse ja ilusa pargi kõrvale. Nüüd kus jätkasime ümbruse avastamist jalgsi, leidsime peagi iga ränduri suurima rõõmu, ehk loodusliku soojaveevanni ja kose. Võib oletada, et kohalikud seda luksuslikku rikkust nii maksimaalselt ära ei kasuta nagu meie aga see meid ei heidutanud. Esialgu küll tagasihoidlikuks jäädes, ootasime pimedani, et kümblema minna aga et see vesi oli tõesti mõnusalt soe, ei seganud mind mingi valehäbi ka päevavalguse käes kose alla end värskendama minnes.

Arvestades tuldud tee distantsi, oli Rainbow sihtkohta jäänud veel vaid murdosa jagu maad. Pani imestama, et me polnud veel kohanud suuri hipi-horde meiega samal marsruudil olevat. Uskudes, et oleme siiski õigel teel, jätkasime sõitu peale hommikueinet. Juba paar tundi hiljem olime jõudnud kokkutuleku autoparkla alale, kus meid naerusuiselt tervitati: “Welcome home” ehk “Teretulemast koju”. Siit edasi sisenesime täiesti teistmoodi, Kõikide Võimaluste Maailma 🙂

Siin on youtube’st laenatud video, 2017 aasta kokkutulekust. Need 5 minutit on vaid murdosa 46 aastat kestnud traditsioonist, kuid loodetavasti mõjub kui “isu tekitaja”, et sündmusest rohkem kuulda ja ehk isegi järgmiseks aastaks oma plaanidesse võtta. Video lõpus jagab mõtteid värvilise mütsiga Glowing Feather ehk Helendav Sulg – üks neist elavatest legendidest kes on Rainbow perre kuulunud algusest peale. Kogu lugupidamise juures Rainbow kokkutuleku kui fantastilise ja vajaliku nähtuse vastu tajun, et isegi minu nunnumeeter ei suuda alati kõike seda nunnundust seedida võtta. Eestlane on ikkagi eraklik omaette kondaja aga igatahes olen uudishimulik ja avatud vaatlemaks maailma erinevaid tahkusid. Isegi kui eestalse kombel oma kaitsva kesta sees kössitada, loob Rainbow inimeste ülevoolav armastus lootust paremasse maailma ja see ehk ongi Vikerkaare pere kestmajäämise fenomen.

Kokkutuleku teemale saavad olema pühendatud veel ka järgmine ja ülejärgmine postitus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kkadri

Aitäh toetajatele!

Vegani päevaraamat

Vegan. Õigluse nimel

%d bloggers like this: