Metsatulekahju

Eile jõudsin tagasi Fort McMurraysse pärast lühikest Eesti külastust. Meie Kanada kodulinna, millest täpselt samal päeval, 2 aastat tagasi, koos ülejäänud 88 000 linnaelanikuga metsapõlengu eest evakueerusime. Täna jutustan kogu  loo põhjalikumalt lahti. Tegelikult teeb seda Aivar, kes kirjutas Õhtulehe ajakirjaniku palvel artikli, millele lisan omaltpoolt vaid sissejuhatuse. 

Etteruttavalt saan öelda, et kõik sujus meie jaoks võrdlemisi muretult. Olime üldisest paanikast alati sammukese ees aga, et artikkel sai ajakirjaniku poolt kohendatud, tundub olukord kohati tegelikust pingelisem. Jah, kahe tule vahel teadmatuses olla, oli kogu evakuatsiooni jooksul kõige ärevam olukord. Lõik artiklis mis väidab, et Maril oli vingumärgitus, on siiski kergelt utreeritud. Tundsin küll kerget peavalu aga märkimisväärsest mürgitusest oli asi kaugel.

Kuna filmisime oma linnast lahkumist, ja postitasime video avalikult vaatamiseks netti, võttis meiega peagi ühendust Discovery telekanal ja avaldas soovi meid intervjueerida plaanitava temaatilise dokumentaalfilmi tarvis. Ühe Skype intervjuu me neile isegi andsime aga kuna meie lugu ei olnud ilmselt piisavalt dramaatiline, siis leidsid nad oma filmi keskseteks peategelasteks teised asjaosalised. Videod mille tõttu kuulus telekanal meid leidis on lisatud Aivari artikli lõppu.

Õnneks on teada, et selles massiivses tulekahjus ükski inimene kannatada ei saanud. Kuuldavasti korraldas linn eraldi bussid ka kodutute inimeste välja transportimiseks. Kokku evakueerus ligi 90 000 inimest. Päästetöötajad tegelesid ka maha jäänud/jäetud koduloomade peremeestele, teistesse linnadesse, järgi saatmisega. Ma ei mõista täpselt kuidas see üldse võimalik on, et nii paljud lahkusid linnast kodulooma kaasa võtmata. Järjekorde kurb näide, et lemmikloomad on, ikka veel, mööbli staatuses. Kui ühiskond arvestaks nendega kui pereliikmetega, ning väärtustaks loomade elu võrdselt inimesega, oleks seda ka kriisiolukordades näha. Meie maja taga asuvatest hobusetallidest suudeti õnneks kõik hobused ja ponid aegsasti ohutusse kaugusesse toimetada. Kogu linnast hävis minuni jõudnud info järgi umbes 10%.

Enne kui SIIT LINGILT Aivari artiklit lugema asute, soovitan sissejuhatuseks vaadata  mainitud dokumentaalfilmi trailerit. Filmi me ise veel näinud ei ole aga küllap lähitulevikus vaatame ära. Olgu veel lisatud, et meil oli tegelikult täiesti plaanipärane linnast välja kolimine planeeritud mai keskpaigaks ja just päev enne suurema paanika puhkemist, korraldasime maja ees kevadlaata ning müüsime 700 CA$ eest maha oma maist vara.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kkadri

Aitäh toetajatele!

Vegani päevaraamat

Vegan. Õigluse nimel

%d bloggers like this: