Postkaardid

Nagu varasemalt lubatud, saavad blogi esimesed postitused olema põgusalt tagasivaatavad ja selle pärast on tänaseks teemaks postkaardid. Kanada on Eestist ideaalses kaardi saatmise kauguses ja suuresti Aivari entusiastlikul eeskujul olen neid vahel saatnud ka. Piisavalt palju, et mõned on isegi teelt eksinud ja jäänud tänaseni kuhugi tuule keerutada. Näiteks 2016 võtsin Jõulutervituste läkitamise eriti  põhjalikult ette. Ausalt ülestunnistades, oli mul lihtsalt väga palju aega neid meisterdada. Veetsime ju Aivariga tolle talve British Columbias, kahekesi vanas mägimajas, millest lähim külapood asus 30min. ja linn 1h autosõidu kaugusel. Silmapiiril vaid lumehanged ja kõrged kuused.

Kaarte saab saata väga erinevalt ja väga erinevaid. Kindel see, et sotsiaalmeedia ajastul on iga traditsiooniliselt teele saadetud kaart märgiks, et läkitatud tervitused on siirad ja otse südamest. Sama siirad võivad loomulikult olla ka virtuaalsed tervitused aga paberkandjal on sõnade tagune soojus tõenäoliselt veelgi ehedamalt tuntav.  Kõik saab aga hoopis uued mõõtmed kui kaart on ka ise joonistatud või on joonistus suisa päris postkaardiks trükitud.

Vot, just postkaardiks trükkimine, sai eelmisel kevadel reaalsuseks minu pildiseeriast “Loomalapsed” kahe tragima tegelasega, Siili ja Kassiga. Mul on nendega veel igasuguseid põnevaid plaane aga esialgu on nad just kaardi kujul teinud pesa Tartus, ägedate ja vajalike asjade poes nimega “Kiiks ja Knihv”. Veel võib neid leida internetipoest Trilevik.com , lisan siia ka otselingi  Kassi juurde ja Siili juurde . Maru äge, et lapsepõlve naabriplika, Eva Lepik, kes majandab mõlema ülal nimetatud poega korraga, võttis need tegelased Eestis oma hoole alla.

Suure osa kaartidest võtsin endaga Kanadasse kaasa, sest poeletil on nad siiski võrdlemisi laisad. Teate ise neid soojalembeseid kasse ja talveuniseid siile 😉 Tegemist on ju siiski esimese minu loomingu uueks tooteks muundumisega ja seepärast on nad mulle eriliselt armsad. Sõbrad ja pere on ette hoiatatud, et kui mul paremat plaani selle portsuga ei tule, siis järgmised 2 aastat leiavad nad erinevate pühade puhul oma postkastist ikka ja jälle sama näoga kaarte.

Musternäide

Täna on põhjust jagada, tõenäoliselt kõigi aegade vingeimat, postkaardi ootuse laulu milleks on Shocking Blue “Send Me A Postcard”

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.