Mari blogi ♥ Sissejuhatus

Olen juba kaua teadnud, et on vaid aja küsimus millal sellise virtuaalse oma ruumi tekitan. Olles enamuse ajast viimase 6 aasta jooksul Kanadas, pole ma hinges siiski veel siin pool planeeti endale juuri alla kasvatanud. Elustiil, mis on võimaldanud olla üle keskmise mobiilne on ühtaegu ahvatlev ja mitmekesine, kuid teistpidi tajun inimlikult loomulikku igatsust sügava kodutunde järgi. Sellise oma koha järgi, millesse saaks kiinduda ja ainuke, minu kõrgetele nõudmistele vastav koht selleks on praegu siin, see blogi. Selline virtuaalne oma stuudiotuba, sobitub hästi uskumusega, et ainuke “asi” mis kunagi ei muutu on see, et kõik muutub. Mina võin elada kus iganes aga siia ruumi sisenedes tunnen end alati kodus. Peamiselt seetõttu, et siia ulatuvad kaugetest vahemaadest hoolimata kõik mulle olulised tegelased, neile sobival ajal külla tulema ja ühtlasi on uks avatud ka uutele külaliste ja mõttekaaslastele, kes siin end hästi tunnevad.

Ettevalmistused tänaseks said alguse juba varajases veebruaris, kui tabasin, end mõttelt, et mulle ikka väga meeldib kirjutada. Mõtiskleda, analüüsida, arutleda. Sealt edasi hakkasin uue blogi ideed rahulikult lahti harutama, ja ideele vormi ning kuju looma. Loomeprotsess on alati natuke nagu läbi udu redelist ronimine. Idee eesmärgist on selge aga kas redelil ikka piisavalt pulki on üles jõudmiseks, seda ei tea. See sama udu on tulnud alalõpmata minu ja mu unistuste vahele aga korrad kui olen otsustanud udust hoolimata tegutseda, on tõestanud, et tasub sisetunnet usaldada. Põhjus, miks mu virtuaalne, moodsalt väljendudes stuudio, just täna avalikuks saab, on pelgalt tehniline. Oma domeeni wordpressiga seadistamine oli tülikalt pikk ja kulukas protsess, õnneks on mul IT tugi  Aivari näol kodus olemas. Pealegi, on olnud päris mõnus siinsesse  loomeprotsessi rahulikus tempos sisse elada, lastes detailidel paika loksuda.

Teades, et jututeemad siinsetes postitustes hakkavad vahelduma reisimise, maalimise, muusika, ja veel muudegi teemade vahel, ei olnud lihtne otsustada kuidas sisu temaatiliselt liigitada. Seepärast meeldib mulle kõige enam üldistav nimetus “Loomingu-ja elustiiliblogi”. Selle nimetuse sisse mahuvad kenasti kõik ülal välja toodud teemad.

Blogi avapostitust, saab illustreerima selle aasta esimesel nädalal joonistatud “Helbeke”.  See pilt sündis sama mängleva kergusega nagu paistab olevat Helbekese enda hõljuminegi. Mulle meeldib mõelda, et Helbekese muretu meel, kuid siiski eesmärgistatud kulgemine iseloomustavad minu jaoks tervet alanud aastat ja rohkemgi veel.

“Helbeke” 2018_pliiats, tintelpen

Minu vaimu loomingulise funktsioneerimise osas on väga oluline roll muusikal. Seda enam on paradoksaalne tõdeda, et näiteks üks mu suur lemmik, Depeche Mode (DM) vähendab mu kõrgelt arenenud multitaskimise (rööprähklemise?) võimet oluliselt, kuna haarab kogu mu tähelepanu. Seepärast kuulan lemmik muusikat puhkehetkedel ja maalimise taustaks pigem miskit neutraalsemat. Midagi sellist mille kuulamine laseb süveneda maalile ja jääb ise tahaplaanile, siiski sulnist atmosfääri looma.

DM on üks neist nähtustest mis oma ainulaadsuses mõjub mulle  VAIMUstavalt. Väärt muusikat neilt ja teistelt tegijatelt saab siin blogis ka edaspidi kuulda. Tänase avapostituse tähistamiseks valisin võrratu video ja heli kombinatsiooni mis läheb minu meelest arvesse kui meditatsioon.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.